Kočárky Thule

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, proto při nákupu kočárků snaží najít tu nejvhodnější možnou značku. Mezi nejlepší výrobce v této oblasti patří švédská firma Thule, která své podnikání vystavěla na produkci volnočasového vybavení. Velké oblibě se těší hlavně mezi aktivními rodinami, které oceňují její inovativní přístup ke konstrukčním materiálem a důraz, který klade na pohodlí.

  • Specifika – kočárky Thule jsou navrženy pro aktivní rodiny, vyznačují se aerodynamickou konstrukcí a umožňují aktivní sport při vycházce s dítětem
  • Produktové řady kočárků Thule – společnost nerozlišuje žádné produktové řady, její portfolio obsahuje pouze pět základních typů sportovních kočárků
  • Historie – vznik v roce 1942, specializace na produkci nosičů a boxů na lyže, snowboardy, kajaky, postupná expanze do dalších evropských zemí i na jiné kontinenty
  • Současnost – uvádění nového sortimentu včetně batohů, kufrů a kočárků, posílení silné pozice na trhu

Specifika kočárků Thule

Nabídku kočárků z dílny Thule tvoří výhradně sportovní modely. Hlavním důvodem je orientace firmy na výrobu prostředků pro aktivně trávený volný čas. Jednotlivé kočárky jsou proto navrženy tak, aby poskytovaly dostatek pohodlí jak pro každodenní procházky, tak i při náročnější sportovní aktivitě. Lehká hliníková konstrukce, kvalitní nafukovací kola a protiskluzové materiály vám zajistí dokonalou kontrolu nad kočárkem i při rychlejším pohybu. 

Thule Urban Glide 2 Double Jet Black 2020

Konstrukce

Nejvýznamnějším specifickým prvkem kočárků Thule je jejich konstrukce. Provedení plně odpovídá potřebám sportovců. Základem je odlehčený rám z kvalitního hliníku. Aerodynamické tvary pomáhají snížit odpor vzduchu při pohybu. Zvětšená gumová nebo pěnová kola lépe překonávají terénní nerovnosti. Kvalitní odpružení pomáhá omezit negativní vliv vibrací a otřesů. 

Bezpečné jízdě napomáhají i brzdy ovládané otočnou rukojetí. Pohyb kočárku můžete zpomalit nebo zcela zastavit prakticky okamžitě. Samozřejmostí ovšem zůstávají i klasické nášlapné brzdy, které jsou určené pro zajištění kočárku na místě. 

Materiály

Jak již bylo zmíněno výše, základním konstrukčním materiálem je hliník. Při výrobě sedáku jsou využívány přírodní materiály a vlákna. Společnost dbá na ekologické zpracování všech materiálů. Provětrávané stříšky jsou obohaceny tkaninou, která poskytuje ochranu proti UV záření. Samozřejmostí je protiskluzové provedení rukojetí a všech dalších dotykových ploch. Všechny povrchy jsou omyvatelné. 

Označení

Vzhledem k tomu, že hlavní těžiště aktivit společnosti Thule leží mimo sortiment kočárků, nelze hovořit o žádných ucelených produktových řadách. Nabídka čítá celkem pět základních modelů, které jsou dostupné v mnoha barevných a designových variantách. Pojednává o nich následující tabulka:

ModelPoužití
Urban Glide 2do terénu, procházky městem a méně náročné aktivity
Springpro každodenní užívání
Sleekdo města a méně náročné výlety do terénu, možnost rozšířit na sourozenecký
Glide 2pro běh a další fyzicky náročnou aktivitu
Urban Glide 2 Doublesourozenecký kočárek

Cena

Finanční náročností se modely Thule řadí k tomu nejdražšímu na trhu. Nejlevnější kočárek Thule Spring můžete pořídit za 13 000 Kč, zbylá čtveřice se pohybuje okolo hranice 20 000 korun. Cenovka ovšem víceméně odpovídá využití vysoce kvalitních materiálů a specifickému aerodynamickému designu kočárků.

Historie

Dějiny společnosti Thule se začaly psát roku 1942 v provincii Småland ve Švédsku. Založil ji zde Eric Thulin jakožto výrobce sportovního vybavení a pomůcek. Hlavním artiklem firmy byly od počátku nosiče lyží, které v průběhu 60. a 70. let doplňovaly střešní nosiče a boxy pro automobily a v dalších desetiletích také nosiče snowboardů, kajaků nebo nosiče pro připojení k tažným zařízení.

Společnost svou nabídkou reagovala na vznik nových volnočasových aktivit a dopravních prostředků. Trh s nosiči postupně zcela ovládla a dodnes zde jednoznačně dominuje. Na počátku 21. století potom rozšířila svou nabídku také o batohy, pouzdra na elektroniku, multifunkční vozíky, kufry a sportovní kočárky. 

Současnost

V dnešní době si značka udržuje pověst kvalitního, ale poměrně drahého, výrobce. Během takřka 70 let své existence expandovala do zemí Evropy, Severní Ameriky a Asie. V současnosti se soustředí zejména na zefektivňování a ekologizaci své výroby. V roce 2018 provedla poměrně razantní vstup do oblasti výroby stanů, když získala americkou společnost Tepui Outdoors. Dá se očekávat, že tímto směrem půjde Thule i nadále. 

Většina produktů značky se vyrábí v Evropě, zejména v domovském Švédsku. Produkce pro americký trh je realizována v továrnách na území USA.

Další stránky